Svatba na zámku Chlumec nad Cidlinou

04. 07. 2024 Svatba na zámku Chlumec nad Cidlinou

Plánujete svoji vysněnou svatbu a hledáte dokonalé místo, které bude zároveň romantické a nezapomenutelné? Přijeďte do malebného Chlumce nad Cidlinou, kde vás uchvátí nejen krása barokního zámku Karlova Koruna, ale také kouzelná příroda. V dnešním článku vám představíme, jak může vypadat váš svatební den, od obřadu až po cateringové služby, které udělají z vaší svatby skutečně výjimečný zážitek.

Barokní zámek v Chlumci nad Cidlinou

Zámek Karlova Koruna patří k nejvýznamnějším barokním stavbám v Česku. Stojí na návrší města Chlumec nad Cidlinou v Královéhradeckém kraji. Tento zámek si nechal postavit jako své letní reprezentační sídlo v 18. století hrabě František Ferdinand Kinský, nejvyšší kancléř a nejvyšší lovčí Království českého. Plány na jeho výstavbu zpracoval jeden z nejvýznamnějších českých barokních stavitelů italského původu Jan Blažej Santini-Aichel a stavbu pak vedl známý barokní architekt František Maxmilián Kaňka.

K zámeckým prostorám patří jízdárna, konírna a kočárovna, které nyní slouží jako multifunkční prostory pro společenské akce a výstavy. Areál jízdárny prošel v letech 2020–2022 rekonstrukcí. K zámku také náleží rozlehlý zámecký park ve stylu anglické zahrady a zrekonstruovaná oranžerie.

Svatby na zámku Karlova Koruna

Zámek Karlova Koruna nabízí romantickou atmosféru, rozlehlé zámecké zahrady pro venkovní obřady i dokonalá místa na focení. Zachytit tak můžete nejkrásnější momenty svatby v nádherných scenériích. V zámecké kapli nacházející se vedle zámku je možnost římskokatolického sňatku. Snadná dostupnost místa v městě Chlumec nad Cidlinou zajišťuje pohodlný příjezd pro všechny vaše hosty.

Na zámku Karlova Koruna si můžete vybrat ze tří svatebních lokací:

Jízdárna Kinských

Bývalá koňská jízdárna nacházející se v zámeckém areálu je ideální pro jakékoli oslavy, kulturní akce, a především svatby pro širší rodinu nebo větší okruh přátel. Jízdárna je nově zrekonstruovaná a pyšní se mohutnou dřevěnou střešní vazbou. Cena pronájmu je 80 000 Kč za celý svatební den a její kapacita je až 300 osob.

Bývalá koňská jízdárna nacházející se v zámeckém areálu Chlumec nad Cidlinou

Mramorový sál

Kulatý Mramorový sál je ideální pro váš svatební obřad i hostinu. Pojme až 300 osob, díky čemuž je připraven i pro větší svatby. Najdete ho v prvním patře zámku Karlova Koruna. Celý zámek budete mít ve svůj svatební den k dispozici jen pro sebe. Pronájem mramorového sálu stojí 50 000 Kč.

Mramorový sál na zámku Karlova Koruna je ideálním místem na svatební obřad či hostinu

Oranžerie

Oranžerie nacházející se v zámeckém parku je perfektním místem pro malou komorní svatbu o 25 až 30 hostech. Neobvyklé svatební prostředí dodá vašemu svatebnímu dni jedinečnou atmosféru. Tento prostor vychází cenově na 30 000 Kč.

Oranžerie v zámeckém parku: Ideální místo pro malou komorní svatbu s jedinečnou atmosférou

Postaráme se o vše za vás aneb svatba na klíč

Chcete mít nezapomenutelnou svatbu? My vám ji zařídíme! Nabízíme kompletní svatbu na klíč, kde se postaráme o každý detail – od romantického obřadu v nádherných prostorách zámku, přes slavnostní hostinu a raut, až po profesionální výzdobu a zábavu pro vaše hosty. Náš tým je složen ze zkušených odborníků. Vaše jediná starost bude užít si svůj výjimečný den naplno.

A jak probíhá spolupráce? Nejprve si společně sepíšeme vaše představy a ujasníme si všechny detaily. Pokud budete potřebovat, rádi vám poradíme s výběrem pokrmů nebo vhodného místa vzhledem k individualitě vaší svatby. Následně všechno připravíme, uvaříme a doručíme na místo konání. Po celou dobu se o vás a vaše hosty bude starat náš proškolený personál, který zajistí, že všechno proběhne hladce a bez starostí.

Cateringové služby na míru

V rámci cateringových služeb vám zajistíme prostory, dodáme stylovou výzdobu a připravíme vám občerstvení na celý den. Náš tým se postará o servis a obsluhu, organizaci celé akce, a dokonce zajistíme i DJ či živou hudbu. Nabízíme také možnost přípravy venkovních prostor s tanečním parketem. Ubytování pro hosty a dopravu na místo konání zařídíme také. Samozřejmostí je i závěrečný úklid.

V naší kompetenci jsou i méně obvyklé úlohy, které si někteří snoubenci přejí:

  • pomůžeme s návrhem svatebního oznámení
  • poradíme s výběrem svatebních šatů, obleku i snubních prstenů
  • zajistíme květiny pro nevěstu a další svatebčany
  • zařídíme zábavu po celý svatební den a další přání

Možnosti občerstvení jsou široké. Od servírované hostiny po koktejlové bary. Podívejte se na naši nabídku:

Svatební raut: Bohatý výběr pokrmů pro váš slavnostní den

Spokojení zákazníci aneb důkaz kvality služeb

Spokojenost našich klientů je pro nás prioritou, a proto se s vámi rádi podělíme o zkušenosti těch, kteří již naše cateringové služby využili. Svatbu na klíč na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou s kompletními cateringovými službami jsme po konzultacích připravili pro novomanžele Slovákovi. Součástí byla příprava svatebního rautu v párty stanu na nádvoří zámku. V případě zájmu si prohlédněte i naše další reference od novomanželů.

Rádi byste catering na svatbu s kompletním servisem? Vyplňte nezávaznou poptávku nebo nás kontaktujte telefonicky či e-mailem. Služby poskytujeme v mnoha městech České republiky, například v Kutné Hoře nebo Jičíně. Podívejte se také na náš blog, kde najdete spoustu povídání a inspirace. Rádi vám poradíme s nejrůznějšími dotazy.

Autor článku

Jana Mládková
Jana Mládková

Jsem studentkou medicíny na Masarykově univerzitě v Brně, kam mě přijali po absolvování státního gymnázia v Poličce. Vedle mého studia mě baví také práce s texty, a proto jsem se ve volném čase na vysoké škole začala věnovat copywritingu. Mezi mé záliby patří hra na klavír, sport a organizace táborů pro děti a mládež.

Zeptejte se na cokoliv nebo rovnou poptejte catering. Budeme se vám věnovat

* *
*

Abychom Vám mohli zaslat nabídku na míru a…

urychlili komunikaci, připojte do své poptávky co nejvíce informací - předpokládaný počet hostů, místo konání události, představy o podávaném jídle a speciální přání. V co nejkratší době odpovíme detailním návrhem a v případě Vaší spokojenosti se pustíme do realizace jednoho z nejpříjemnějších zážitků v životě Vás i Vašich hostů.


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti Zámecký catering s.r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Vaříme s láskou,
servírujeme s vášní

Co může být krásnějšího než příprava vynikajících jídel z vybraných surovin a jejich následné servírování hostům? Milujeme naši práci a zakládáme si nejen na podávání perfektního menu, ale i na celkovém dojmu z pořádané akce. Spokojené úsměvy jsou pro nás největší odměnou.

Tým Zámeckého cateringu