Jak vybrat místo na svatbu

01. 11. 2022 Jak vybrat místo na svatbu

Pouštíte se do plánování svatby? Pak jistě nejkritičtějším bodem je samotný výběr místa, kde si navzájem řeknete své ano. Než začnete uvažovat, na jakém místě byste svou svatbu rádi měli, popřemýšlejte nad vaším rozpočtem. Až odhadnete váš rozpočet, pak si snadněji zjistíte, kolik přibližně pozvat hostů, což může vést k užšímu výběru míst. Při uvažování vhodného místa na vaši svatbu myslete i na to, jestli chcete mít svatební hostinu na stejném místě. Pokud ne, tak případně, do jaké vzdálenosti byste hostinu chtěli mít a zda je poskytované rovněž i ubytování pro vaše hosty.

Velkou roli bude hrát při výběru perfektního místa také roční období. Pokud chcete mít svatbu zalitou sluncem, pak pro vás jistě bude lepší teplá dlouhá letní noc s venkovním posezením. Pokud máte rádi zimní období, pak vyberte naopak vnitřní prostory stodoly, penzionu či zámku.

Nezapomeňte se však řídit vašimi pocity! Je velice důležité, abyste se cítili na daném místě šťastně a spokojeně. Proto je žádoucí, abyste se na místo osobně podívali a zkusili si zde celou vaši svatbu představit.

Svatba venku nebo ve vnitřních prostorách

Takovým již tradičním místem svatebního obřadu bývá kostel či městské úřady. Kostel vás jistě ohromí svou majestátností a architekturou, a především také silnou atmosférou. Naopak u městských úřadech oceníte rychlost a finanční nenáročnost. Taková místa sice nevnášejí do atmosféry větší emoce, za to ale nebudete muset řešit výzdobu nebo oddávajícího a budete do 15 minut novomanželé.

Přáli byste si vaši svatbu venku v krásném prostředí? Láká vás čerstvý vánek a příjemný sluneční svit během vaší hostiny? Zámecký catering má zkušenost s dechberoucími místy v Pardubickém, Královéhradeckém a Středočeském kraji.

Svatba u jezera

Jezdíte rádi k moři či jezerům? Co takhle svatba u jezera? Klidné pocity vám zaručí jemné vlnky postupně omývající pláž jezera. Takové prostředí bude až poetické a nevěstiny šaty budou zářit stejně tak, jako sluneční paprsky o vodní hladinu. Váš svatební obřad tak můžete mít na mole, ale i na souši s výhledem na celé jezero.

TIP Zámeckého cateringu: Jezero Konětopy aneb Maledivy v Čechách

Svatba ve stodole

Svatba ve stodole je skvělá varianta pro ty, kteří chtějí být mimo centrum velkoměsta pouze se svou rodinou a přáteli. Zajistí vám magickou atmosféru, kde budete obklopeni pouze okolní přírodou a přírodními materiály. Budete tak moc být po celou dobu vaší svatby venku, ale i uvnitř. 

TIP Zámeckého cateringu: Statek Dolany u Pardubic

Svatba ve stodole
I takhle může vypadat vaše svatba ve stodole na Statku Dolany u Pardubic

Svatba v hotelích, restauracích či penzionech

Častá místa konání svateb jsou hotely, penziony a restaurace. Taková místa sice příliš nepřekypují romantickou atmosférou, za to však budete mít zaručené jídelní menu. V případě hotelů a penzionů bude další výhodou také samotné ubytování hostů.

TIP Zámeckého cateringu: gurmánská restaurace a hotel Grand v Chlumci nad Cidlinou 

Svatba na zámku anebo na jejich zahradách

Sníte o romantické svatbě na zámku? Prostory zámku, zámecké nádvoří či park jsou přímo ideální pro venkovní svatby a její hostiny. V tomto kouzelném a romantickém prostředí bude panovat ničím nerušená příjemná atmosféra, kterou utvrdí samotná architektura. Nevěsta si zde bude připadat jako opravdová princezna a ženich jako princ.

TIP Zámeckého cateringu: Zámek v Chlumci nad Cidlinou, Zámek Dobřenice, Zámek Poděbrady, Zámek Kačina

Místo na svatbu: Svatba na zámku Dobřenice
Perfektní svatební místo – novoklasicistní Zámek Dobřenice u Hradce Králové

Svatba na hradě

Hrady jsou velké architektonické budovy, které budí velmi silné dojmy. Svatba na hradě tak oplývá nejen romantickou a nezapomenutelnou atmosférou, ale i vznešeností. Inspirujte se naší realizací svatby na hradě.

Svatba na statku nebo farmě

Jste milovníci koní a jiných zvířat? Pak je pro vás statek ideální volbou. Budete se nacházet poblíž stájí, ale i rybníčku nebo sadu. Statek vám poskytne dostatek soukromí, a navíc i možnost ubytování vašich hostů. Svatba na farmě vás naopak přenese do minulosti, kdy nám malebná příroda byla nejblíže, a navodí tak velmi příjemnou atmosféru.

Svatba na jednom místě

Nechcete po obřadu auty samostatně přejíždět na svatební hostinu? Pak zvažte svatbu na jednom místě. Budete se tak moct z obřadu přesunout rovnou na hostinu, kde strávíte rovněž i zbytek večera. Zbaví vás to starostí ohledně přesunu. Pokud bude vaše svatba daleko od domova, zjistěte, zda se na místě nebo v okolí v dochůdné vzdálenosti nachází parkoviště. Nezapomeňte ani na samotné ubytování hostů, ať s vámi mohou oslavovat až do konce a nemusí vás opustit příliš brzy.

TIP Zámeckého cateringu: svatební místo Na Hájence poblíž Chrudimi

Dekorace svatebního místa

Po vybrání místa je důležité vědět, co vše je zahrnuté v ceně nájmu. Někdy to mohou být další služby jako je samotná dekorace a výzdoba či svatební raut. Pokud bude svatební výzdoba a dekorace na vás, máme pro vás pár rad.

Důležitá je květinová výzdoba. Tu můžete sladit podle daného místa i s kyticí nevěsty. Buďte kreativní. Kromě květin můžete na židle uvázat ze stužek mašle. Praktické a velmi pěkné jsou pak samotná světýlka, která můžete obtočit kolem sloupu nebo různě zavěsit. Využít můžete i lucerničky, čajové svíčky a jiné další osvětlení. Pokud máte stanovenou barvu vaší svatby, laďte dekorace do oné jisté barvy. Na stůl umístěte barevně podbarvená sklíčka s číslicemi, která usnadní hostům jejich zasedací pořádek. Také svatební menu můžete vašim hostům přilepit na špejli formou nanuku.

Volba Zámeckého cateringu

S naším týmem profesionálů se o vás postaráme. Díky naší službě catering na svatbu s vámi sepíšeme vaše představy, domluvíme se na ideálním místě, které pak zajistíme a vyzdobíme! O vše se postaráme a zajistíme hladký průběh. Jako sladkou tečkou nakonec vám nachystáme skvělé zážitkové menu a catering. Mrkněte, jak byli spokojení a co o naší službě říkají novomanželé v našich referencích. Doporučujeme také shlédnout naše krátké video plné užitečných rad při plánování vaší svatby.

Pokud máte nějaké otázky nebo zájem o služby Zámeckého cateringu, nebojte se nám ozvat na telefonní číslo +420 601 301 601 nebo prostřednictvím e-mailové adresy info@zamecky-catering.cz. Hledáte cateringovou službu, přečtěte si, jak vybrat cateringovou službu nejen na svatbu.

Autor článku

Simona Veselá
Simona Veselá

Po vystudování státního gymnázia v Brně jsem se vydala cestou vysokoškolského studia se zaměřením na Ekonomii. Již na gymnáziu jsem se začala věnovat copywritingu, kterému se věnuji dodnes. Mezi moje zájmy patří čtení knih, hra na klavír a hraní deskových her.

Zeptejte se na cokoliv nebo rovnou poptejte catering. Budeme se vám věnovat

* *
*

Abychom Vám mohli zaslat nabídku na míru a…

urychlili komunikaci, připojte do své poptávky co nejvíce informací - předpokládaný počet hostů, místo konání události, představy o podávaném jídle a speciální přání. V co nejkratší době odpovíme detailním návrhem a v případě Vaší spokojenosti se pustíme do realizace jednoho z nejpříjemnějších zážitků v životě Vás i Vašich hostů.


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti Zámecký catering s.r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Vaříme s láskou,
servírujeme s vášní

Co může být krásnějšího než příprava vynikajících jídel z vybraných surovin a jejich následné servírování hostům? Milujeme naši práci a zakládáme si nejen na podávání perfektního menu, ale i na celkovém dojmu z pořádané akce. Spokojené úsměvy jsou pro nás největší odměnou.

Tým Zámeckého cateringu