Jak vytvořit menu na teplý raut?

22. 02. 2022 Jídla na teplý raut nemusí být nuda. Inspirujte se, jak obměnit rautové menu

Pořádáte raut a stále nemáte představu, co byste mohli podávat nebo jakým jídlem obohatit teplý raut, aby sklidil co největší úspěch? Potřebujete s výběrem pokrmů poradit nebo se inspirovat? Přečtěte si více informací v tomto článku, který vám nabídne různé tipy, pomůže s výběrem a představí naše prvotřídní cateringové služby

Co je to teplý raut?

Teplý raut je jeden z hlavních komponentů každého rautu, který zasytí a zahřeje. Při podávání jídel teplého rautu je důležitá kvalita, čerstvost potravin a úprava veškerých surovin. Na tepelně upravené pokrmy se využívají zejména různé druhy masa, ryb, zelenina, luštěniny, sýry, vejce apod. S teplou kuchyní se můžete setkat poměrně všude, ať už to jsou předkrmy, slavnostní oběd či večerní raut. K teplému rautu je ideální zakomponovat osvěžující pokrmy, které jsou součástí studeného rautu, o kterém si můžete přečíst detailnější informace v našem blogovém článku. 

Jaká jídla by neměly chybět na teplém rautu

Při vytváření menu na raut byste si měli dopředu rozhodnout, v jakém stylu chcete večírek pořádat a také se zamyslet nad tím, jaká jídla hosté ocení. Bude lepší volit klasiku, nebo moderní pokrmy? Ať zvolíte cokoliv, na každý raut se hodí kuřecí supreme, smažený řízek i polévka. Převážně pro ženy doporučujeme podávat lehká zeleninová jídla a pro pány zvolit pokrmy s masem. 

Naši hosté nejraději volí z jídel jako je pečený hovězí krk s omáčkou z červeného vína podávaný se zauzenou bramborovou kaší, losos na bylinkách nebo kuřecí steak s bylinkami a pepřovou omáčkou. Z klasických jídel například guláš, který nejvíce oceňují páni. Mezi oblíbené polévky patří krémová z mladého hrášku s mrkvovým chipsem a kulajda s pravými hříbky a čerstvým koprem.

Raut nemusí mít pouze klasickou podobu, jak ji znáte. Jednou z možností je velmi moderní a atraktivní food station. Jedná se o oddělené stánky nebo stoly, kde najdete typická jídla pro vybranou kuchyni. U nás nejčastěji vytváříme český stánek s jitrnicemi a tlačenkou, italský stánek s těstovinami a mnoho dalších.

V letních měsících je hitem raut ve formě grilování. Našim hostům grilujeme pokrmy na ohništi OFYR, který umožňuje vytvořit live cooking show. V nabídce máme několik druhů masa od vepřové kýty, staročeské marinované vepřové krkovice, krůtí prsa marinovaná v jogurtu až po pštrosí kýtu na bylinkách. Oblíbené jsou i hamburgery v domácí housce, marinované kuřecí prso, grilované filátko z pražmy, tuňák nebo hermelín. 

Kukuřice, krevety, tuňák a filátka z pražmy připravené na grilování
Kukuřice, krevety, tuňák a filátka z pražmy připravené na grilování

 

Ideální volbou k rautu mohou být i Finger Foods. S těmito oblíbenými pokrmy se můžete volně pohybovat, kamkoliv si je odnést a přitom si povídat s ostatními. U nás Finger Foods realizujeme jako pečený vepřový bok, roastbeef s křenovou majonézou a mnoho dalších pokrmů ze studeného rautu

Jaké přílohy můžete k jídlu podávat

Ke každému teplému pokrmu byste měli podávat různé druhy příloh, které obohatí jejich chuť, a to například v podobě brambor, luštěnin, rýže, těstovin nebo zeleniny. Naši hosté od nás dostanou na výběr i z domácího houskového knedlíku a hamburgerových housek. Dále jsme pro ně schopni zařídit místní zámecké pečivo – banketní pečivo s mákem a sezamovým semínkem, zámecký chléb nebo vícezrnné pečivo. 

K masu našim hostům dopřejeme velice chutné přílohy v podobě grilované zeleniny, marinovaných žampionů nebo grenaille na bylinkách s česnekovým dipem. Dále si mohou pochutnat na vynikajícím pyré nebo omáčce ze zeleného pepře, lanýžů, lesních plodů a červeného vína, omáčce teriyaki, ponzu nebo kouřové švestkové omáčce.

Naše tipy na doplnění rautu

  • čokoládová fontána s čerstvým ovocem
  • sýrové fondue
  • tacos bar
  • venkovní grilování 
  • zmrzlinový bar 
Tacos bar na teplý raut od profesionálního cateringu
Tacos bar

 

V čem spočívají výhody a nevýhody teplého rautu

Výhoda jídla podávaného na teplém rautu spočívá v jeho sytosti. Hosté si mohou dát menší množství, které bude stačit k jejich spokojenosti. Zároveň okouzlí krásným vzhledem, výraznou chutí i vůní.  

Nevýhodou může být tepelná úprava u většiny pokrmů, které se nemohou podávat syrové jako u rautu studeného. Pokrmy teplého rautu musí být stále v teple a jejich udržování vyžadují velké množství ohřívacích přístrojů a větší počet personálu, aby nevystydly. 

Jaké místo je vhodné pro raut

Součástí vašeho rautu by měla být skvělá zábava, program a především příjemné prostředí. Pro uspořádání jsou vhodné jak vnitřní, tak venkovní prostory. Teplý raut je vhodný při pořádání svateb, hostin, firemních večírků a akcí, oslavy narozenin nebo garden party. 

Pokud jste stále nenašli vhodné místo pro konání vašeho rautu, nezoufejte. Rádi vám doporučíme osvědčené prostory v okolí Chlumce nad Cidlinou, kde můžete využít naše služby, které zajišťujeme zhruba do hodiny jízdy automobilem od tohoto města. 

Chcete uspořádat akci na vlastním vybraném místě? Není problém. Splníme veškeré vaše požadavky a vše přivezeme na domluvené místo konání. 

Co vám může naše cateringová firma nabídnou

Ke každému rautu či jiné společenské akci můžete využít naše kvalitní doplňkové služby. Ať už se jedná o studený, teplý, vegetariánský či svatební raut, hostiny, firemní večírky, plesy, brunch, garden party, banket

Součástí našich služeb, které zajišťujeme je například profesionální chod a servis po celou dobu vaší akce, obsluha od zkušených odborníků, pomoc s výběrem lokality i pokrmů z kvalitních surovin, objednání prostor pro místo konání, závěrečný úklid a spoustu dalších.

Podrobnější informace o dalších typech pohoštění a typu akce naleznete na našem webu, popřípadě na našem blogu

Pokud jsme vás zaujali a chtěli byste uspořádat společenskou akci v naší režii, neváhejte se na nás obrátit. Zařídíme vše podle vašich představ a vytvoříme nezapomenutelný zážitek.

Autor článku

Eliška Procházková
Eliška Procházková

Vystudovala jsem všeobecné gymnázium a nyní studuji na vysoké škole v Brně. Můj obor se zabývá ekonomií a managmentem. Mám ráda sport, hudbu, film a svůj volný čas ráda trávím s přáteli. 

Zeptejte se na cokoliv nebo rovnou poptejte catering. Budeme se vám věnovat

* *
*

Abychom Vám mohli zaslat nabídku na míru a…

urychlili komunikaci, připojte do své poptávky co nejvíce informací - předpokládaný počet hostů, místo konání události, představy o podávaném jídle a speciální přání. V co nejkratší době odpovíme detailním návrhem a v případě Vaší spokojenosti se pustíme do realizace jednoho z nejpříjemnějších zážitků v životě Vás i Vašich hostů.


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti Zámecký catering s.r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Vaříme s láskou,
servírujeme s vášní

Co může být krásnějšího než příprava vynikajících jídel z vybraných surovin a jejich následné servírování hostům? Milujeme naši práci a zakládáme si nejen na podávání perfektního menu, ale i na celkovém dojmu z pořádané akce. Spokojené úsměvy jsou pro nás největší odměnou.

Tým Zámeckého cateringu