Tipy na romantické svatby na zámku

14. 10. 2022 Romantická svatba na zámku – inspirujte se svatebními místy jako z pohádky

Svatby na zámku jsou jedinečné, pohádkové, romantické a originální. Není proto divu, že se zámky dlouhodobě řadí mezi nejoblíbenější svatební lokace. Ať už o svatbě na zámku sníte od dětství, nebo se chcete pouze inspirovat, náš článek je tu přímo pro vás. Přinášíme vám tipy na překrásné zámky v České republice a poradíme vám, jak si svatbu na zámku užít bez starostí. 

Proč uspořádat svatbu na zámku

Důvodů, proč by mohl být zámek ideálním místem pro váš svatební den, existuje nespočet. Zjistěte, čím vším by vás tato lokace mohla zaujmout: 

  • romantická atmosféra
  • sen každé dívky
  • malebné okolí pro svatební focení (zámecký park / zahrada, ozdobné sály, ...)
  • jedinečná architektura
  • lokalita ohromí (nejen) milovníky historie 

Dechberoucí lokace pro svatbu na zámku

Abychom vám usnadnili hledání toho pravého místa pro váš velký den, připravili jsme seznam okouzlujících východočeských zámků, jejichž atmosféru si ihned zamilujete. S organizací svateb na těchto místech máme bohaté zkušenosti, a tak se na naše doporučení můžete spolehnout. 

Zámek Karlova Koruna

Fascinují vás barokní stavby? S malebným zámkem Karlova Koruna neuděláte krok vedle. Významná barokní stavba se nachází v Chlumci nad Cidlinou a na jejím návrhu se podílel proslulý Santini. Zámek Karlova Koruna vás ohromí nejen překrásnými výhledy, ale i možností hostiny na zámecké terase. Dále láká na kruhový Mramorový sál, oranžerii  a udržovaný zámecký park. Zjistěte více o tom, jak byli s tímto místem a naším cateringem spokojeni novomanželé Duškovi

Zámek chlumec nad cidlinou - svatba
Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou: Mramorový sál

Zámek Dobřenice

Velice oblíbeným místem pro uspořádání svatby je také zámek Dobřenice. Toto novoklasicistní dílo je situováno pouze pár kilometrů od Hradce Králové. Zámek Dobřenice vás zaujme nádherným anglickým parkem a výhledem na nedaleký barokní kostel sv. Klimenta. Přečtěte si, jak si na tomto místě užili svůj den D manželé Hrouzkovi

Hrádek u Nechanic

To, že je okolí Hradce Králové bohaté na překrásné svatební lokace, dokazuje také Hrádek u Nechanic. Jedná se o neogotickou kulturní památku, která byla postavena v 19. století. Dnes se Hrádku u Nechanic říká „malá Hluboká” a patří mezi favority českých filmařů. K uspořádání svatebního obřadu zde můžete využít Rytířský sál, Zlatý sál, Kapli sv. Anny nebo venkovní prostory

Zámek Kačina

Nejvýznamnější empírový zámek v České republice. To je charakteristika, která nelze přisoudit žádnému jinému místu než zámku Kačina, jenž se nachází nedaleko Kutné Hory. Toto místo láká nejen na unikátní architekturu, ale i zámecký park. Váš svatební obřad se může konat v kapli, tanečním sále, nebo třeba chotkovské knihovně. Kromě vnitřních prostor je k dispozici ale i exteriér zámku. 

Svatba na zámku Kačina
Svatební místo: zámek Kačina

Zámek Poděbrady

Svatba na zámku v lázeňském městě – řekněte sami, nezní to skvěle? Zahrada malebného zámku Poděbrady představuje další perfektní místo pro svatební obřad i následnou hostinu. Těšit se zde můžete na romantickou, historickou, ale přitom přátelskou atmosféru. Samozřejmostí je také možnost jak formálního i neformálního posezení. 

Zámek Křinec

Co byste řekli na svatební obřad v dvoupatrovém sále se štukovou výzdobou a vysvěcenou kaplí? To vše nabízí rodinný Zámek Křinec. Kromě barokního sálu se v areálu nachází také Zámecká konírna, která je nově zrekonstruovaná, plně osvětlená a má kapacitu až 100 osob. Jednoduše místo jako dělané na hostinu a další zábavu. 

Cena svatby na zámku

Ačkoli to může být pro mnohé překvapení, svatba na zámku nemusí nutně znamenat finančně nedostupnou záležitost. Právě naopak. Oproti současným trendy lokacím, jakými jsou například statky a stodoly, může být pronájem zámeckých prostor dokonce mnohem levnější volbou. 

Pokud toužíte po svatbě na zámku, ale současně hledáte co nejekonomičtější řešení, mohla by vás zaujmout možnost uspořádat svatbu v párty stanu na zámeckém nádvoří. Takové služby nabízí například zámek Kačina či Karlova Koruna. Věřte, že díky výzdobě v podobě bílých baldachýnů a ozdobných lustrů lze i ve stanu vytvořit slavnostní atmosféru.

Náročnější zákazníci pak ocení pronájem celého zámeckého areálu v Dobřenicích nebo Zámecké jízdárny na zámku Karlova Koruna. Zajímají-li vás přesné ceny za pronájem jakýchkoli výše zmíněných prostor, neváhejte si prohlédnout náš přehledný seznam svatebních lokací

Zařizování nechte na nás aneb s čím vám může pomoci naše cateringová firma

Přejete si, aby byl svatební den jedním nejhezčích ve vašem životě? Užijte si jej plnými doušky a zapomeňte na veškeré starosti. V Zámeckém cateringu nabízíme službu catering na svatbu, v rámci které zajistíme nejen skvělé jídlo, ale i vysněnou lokaci pro obřad i hostinu, profesionální obsluhu, slavnostní výzdobu, kapelu, DJ, fotografa či ubytování pro hosty. Kromě toho vám rádi pomůžeme s výběrem šatů, obleku, prstenů nebo třeba navrhováním svatebního oznámení. Naprostou samozřejmostí je pro nás i závěrečný úklid svatebního místa. 


Ať už je vaším snem svatba na zámku, plánujete uspořádat firemní večírek nebo akci s přáteli a rodinou, neváhejte nás oslovit. Mezi hlavní výhody naší cateringové služby patří profesionalita, variabilita a individuální přístup. Po předchozí domluvě pro vás připravíme nejrůznější pokrmy od svatebního menu, přes dort, až po studený i teplý raut. Bez problému zajistíme také vegetariánské občerstvení.

Máte-li jakékoli doplňující dotazy týkající se (nejen) svatby na zámku, kontaktujte nás prostřednictvím e-mailové adresy info@zamecky-catering.cz nebo telefonního čísla +420 601 301 601. Pro více inspirace nezapomeňte věnovat pozornost našim dalším blogovým článkům, ve kterých vám kupříkladu poradíme, jak zorganizovat svatební hostinu nebo jak sestavit svatební menu. Sledovat nás můžete také na Facebooku, Instagramu či Youtube.

Autor článku

Natálie Fausová
Natálie Fausová

Jsem hrdou Brňačkou se zálibou v psaní, cestování a studiu práva. V minulosti jsem se 9 let věnovala basketbalu, zatímco dnes svůj volný čas nejraději trávím s rodinou v přírodě.

Zeptejte se na cokoliv nebo rovnou poptejte catering. Budeme se vám věnovat

* *
*

Abychom Vám mohli zaslat nabídku na míru a…

urychlili komunikaci, připojte do své poptávky co nejvíce informací - předpokládaný počet hostů, místo konání události, představy o podávaném jídle a speciální přání. V co nejkratší době odpovíme detailním návrhem a v případě Vaší spokojenosti se pustíme do realizace jednoho z nejpříjemnějších zážitků v životě Vás i Vašich hostů.


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti Zámecký catering s.r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Vaříme s láskou,
servírujeme s vášní

Co může být krásnějšího než příprava vynikajících jídel z vybraných surovin a jejich následné servírování hostům? Milujeme naši práci a zakládáme si nejen na podávání perfektního menu, ale i na celkovém dojmu z pořádané akce. Spokojené úsměvy jsou pro nás největší odměnou.

Tým Zámeckého cateringu