Inspirace jídel vhodných na svatební menu

10. 10. 2022 Svatební menu – nechte se inspirovat tradičními, ale i moderními pokrmy

Plánujete váš svatební den? Nejspíš budete zvažovat, zda mít svatební raut anebo hostinu. Ať už se bude jednat o oběd či večeři, jídlo na svatební raut i hostinu důmyslně vyberte. Pro vaši inspiraci jsme sepsali pár rad a tipů nejen pro obědové svatební menu. Tak se na to pojďme podívat.

Jak vybrat jídlo na svatební raut či hostinu

Při výběru jídla byste neměli zanedbávat vícero aspektů. Chcete přece, aby si váš den užili všichni přítomní. Jedním z aspektů je určitě zohlednění jistých preferencí vašich hostů, čímž předejdete nežádoucím nepříjemnostem. S tím souvisí samozřejmě i počet hostů. Pokud budete mít větší svatbu, nezavrhujte více variant svatebního menu. Vymyslete také varianty, které budou vhodné pro diety a časté potravinové alergie. Jako jsou bezlaktózové a bezlepkové diety či vegetariánské jídla. Nezapomeňte ani na děti a zajistěte dětské porce. Poslední, ale velmi důležitý aspekt je dbaní na kvalitu surovin, které budou tvořit vaše menu. 

Pokud se vaše svatba bude konat v létě, zvolte jídlo odpovídající pro dané období. Například to mohou být nějaké lehké a svěží saláty a jiné pokrmy na grilování. Naopak v zimě zvolte spíše taková jídla, která vás nejenom zasytí, ale i zahřejí!

Svatební menu: grilování
Svatební raut formou grilování

Jak sestavit svatební menu, rautové menu – inspirace

Jak asi tušíte, svatební menu se obvykle skládá ze 3–4 chodů. A to je předkrm, polévka, hlavní chod  a sladký dezert. Záleží tedy hlavně na vás a vaší chuti. Popřemýšlejte také, jak byste mohli z tradičního menu udělat modernější a zajímavější verzi. Inspirujte se našimi tipy níže.

Typické svatební menu:

 • Předkrm: Šunková rolka s křenem a šlehačkou
 • Polévka: Hovězí vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi
 • Hlavní chod: Svíčková na smetaně s brusinkami, šlehačkou a citrónem, houskový knedlík
 • Dezert: Svatební dort

Tipy na moderní svatební menu:

 • Předkrm: Grilované krevety s bylinkovým dipem
 • Polévka: Krémová brokolicová polévka s krutónky
 • Hlavní chod: Vepřová panenka s bylinkovou omáčkou, gratinované brambory
 • Dezert: Panna Cotta s čerstvými malinami

Svatební menu Zámeckého cateringu

Pochutnejte si na svatebním menu s naším výběrem jednotlivých pokrmů, které k sobě budou zaručeně ladit. Z našich obědových menu doporučujeme:

 • Předkrm: Kachní variace paštiky a filírovaného uzeného prsa s brusinkovou redukcí
 • Polévka: Silné hovězí consommé, játrové knedlíčky, sezónní zelenina, pažitka
 • Hlavní chod: Pečený hovězí Flap steak, zauzená bramborová kaše, marinovaná šalotka, pepřová omáčka

Zvolit si můžete i vegetariánskou verzi:

 • Předkrm: Caprese salát s výběrem rajčat, bazalkou a redukcí z letitého balsamica
 • Polévka: Krém z cukrového hrášku s podmáslím
 • Hlavní chod: Steak z gratinovaného lilku s parmazánovou tarhoňou

Svatební raut namísto oběda

Nechcete obědové menu v podobě servírovaných jednotlivých pokrmů? Chcete aby si každý přišel na své? Svatební raut je ideálním řešením! Je jedno jestli půjde o oběd či večeři, raut je vhodný pro oboje včetně celodenních svateb, ať už jsou velké či malé.

Kromě teplé a studené kuchyně, raut poskytuje i jiné různé přílohy, ovoce, zeleninové saláty, pečivo, jednohubky, mini burgery, sushi a další doplňující pokrmy. Opět je ale důležité myslet na vaše hosty a jejich preference

Chcete mít svatbu venku pod širým nebem? Není problém! S naším Zámeckým cateringem vám můžeme poskytnout tématické stánky s jídlem. Můžete si tak dopřát mexické speciality v našem Tacos baru, jitrnice a tlačenky v českém stánku nebo sýry a uzeniny v italském stánku. Zjistěte více o doplnění vaší hostiny tématickými stánky v našem blogovém článku o svatebním rautu.

Jaký nápoj bude vhodným doprovodem svatebního menu?

Na začátek budete jistě potřebovat bílé šumivé víno na přípitek! A zbytek už je jen na vás, vaší chuti a preferenci! Můžete mít na výběr ze široké škály. A to od piva, všech druhů vína, alkoholických a nealkoholických nápojů až po kávu. Nezapomeňte ani na karafy s vodou, mátou a citrusy. 

Z nabídky Zámeckého cateringu nabízíme i zajímavé balíčky. Můžete si tak vybrat balíček Mix, který obsahuje domácí limonády, rozlévaná vína, nealkoholické nápoje, kávu a pivo, nebo balíček EXTRA A, kde mimo nápojů je součástí také slavnostní občerstvení, oběd, grilování, samotný raut a zmrzlinový bar.

Svatební menu: přípitek
Svatební přípitek

Proč zvolit Zámecký catering a naše svatební menu?

Víme, že plánování svatby, svatebního pohoštění, výzdoby a tak podobně, je velmi náročné a někdy i stresující. Chceme vám co nejvíce pomoci a proto nabízíme catering na svatbu. Necháme si starosti pro sebe a vám zajistíme krásnou lokaci pro svatební obřad a vynikající jídlo na svatební hostinu či svatební raut plnou kvalitních surovin. Budete si moct váš den užít naplno a náš profesionální tým se o vše postará. 

Navíc, pokud budete chtít mít vaši svatbu venku, můžete uspořádat slavnostní občerstvení formou garden party! Mimo jiné totiž poskytujeme i párty stany, které můžeme postavit třeba i na nádvoří zámku v Chlumci nad Cidlinou. Využijte naši službu Svatba na klíč a zajistíme vše, co si jen budete přát! Mrkněte, jak si naší služby váží novomanželé v našich referencích.

Autor článku

Simona Veselá
Simona Veselá

Po vystudování státního gymnázia v Brně jsem se vydala cestou vysokoškolského studia se zaměřením na Ekonomii. Již na gymnáziu jsem se začala věnovat copywritingu, kterému se věnuji dodnes. Mezi moje zájmy patří čtení knih, hra na klavír a hraní deskových her.

Zeptejte se na cokoliv nebo rovnou poptejte catering. Budeme se vám věnovat

* *
*

Abychom Vám mohli zaslat nabídku na míru a…

urychlili komunikaci, připojte do své poptávky co nejvíce informací - předpokládaný počet hostů, místo konání události, představy o podávaném jídle a speciální přání. V co nejkratší době odpovíme detailním návrhem a v případě Vaší spokojenosti se pustíme do realizace jednoho z nejpříjemnějších zážitků v životě Vás i Vašich hostů.


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti Zámecký catering s.r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Vaříme s láskou,
servírujeme s vášní

Co může být krásnějšího než příprava vynikajících jídel z vybraných surovin a jejich následné servírování hostům? Milujeme naši práci a zakládáme si nejen na podávání perfektního menu, ale i na celkovém dojmu z pořádané akce. Spokojené úsměvy jsou pro nás největší odměnou.

Tým Zámeckého cateringu