Jak vybrat cateringovou službu

19. 10. 2022 Jak vybrat cateringovou službu nejen na svatbu

Žádná báječná akce se neobejde bez chutného občerstvení. Může se ale stát, že vámi zvolená lokace nedisponuje restaurací nebo si chcete jídlo a pití zařídit sami. V takovém případě budete potřebovat špičkový catering. Na následujících řádcích vám poradíme, jak poznat skutečně kvalitní cateringové služby a čemu se při výběru cateringu vyvarovat. 

Průvodce výběrem cateringové společnosti

Nevíte, jak se v široké nabídce cateringových služeb zorientovat? Nemusíte zoufat. Abychom vám proces výběru usnadnili, shrnuli jsme pro vás základní kritéria, na které byste se před objednáním jakéhokoli pohoštění měli zaměřit. 

1. Kvalita surovin

Naprostým základem každého chutného pokrmu jsou kvalitní suroviny. Proto se při rozhodování mezi různými cateringovými společnostmi zajímejte o to, s jakými ingrediencemi konkrétní firma pracuje a od kterých dodavatelů je získává. Prioritami by pro vás měly být především čerstvost a původ potravin. 

2. Rozmanitost pokrmů

Ať už organizujete firemní večírek, svatbu, ples, konferenci nebo rodinnou oslavu, počítejte s tím, že se vždy najdou hosté s různými dietami, intolerancemi, nebo třeba vegetariáni a vegani. Z toho důvodu dbejte také na to, jak pestrou nabídku pokrmů je cateringová firma schopna zajistit. Minimem by měla být možnost připravit bezmasé a bezlepkové menu nebo třeba dětské porce. Ideální pak je, když umí cateringová služba pokrýt nejrůznější pokrmy od tradičního domácího vývaru, přes hovězí tatarák a mořského vlka, až po avokádové guacamole nebo tofu. 

Zámecký catering - jídlo na svatební raut
Jedinečné občerstvení na svatební raut

3. Komplexnost služeb

Dalším důležitým kritériem je komplexnost nabízených služeb. Obrovskou výhodou je, pokud cateringová společnost umí zajistit nejen vynikající jídlo, ale například také obsluhu, výzdobu, úklid po skončení akce nebo možnost ochutnat menu s předstihem. Věřte, že organizovat společenskou akci občas není hračka, a kdybyste jednotlivé záležitosti měli řešit s různými poskytovateli, zbytečně byste si přidávali práci.

Svatební výzdoba v rámci svatebního cateringu
Svatební výzdoba na zámku

4. Přiměřená cena

Zapomenout při výběru cateringu nelze ani na cenu. Důležité je vědět, že i s omezenými finančními možnostmi lze s pomocí správné cateringové firmy udělat dost parády. Nebojte se poskytovatele zeptat, zda nabízí nějaké ekonomické balíčky či jiné výhodné akce. Pokud ano, máte vyhráno. V opačném případě myslete na to, že méně je u cateringu někdy více. Raději tedy zvolte pár pečlivě připravených pokrmů z kvalitních surovin, po kterých se jen zapráší, než široké spektrum jídel za pár korun, které hosty chuťově nenadchne a nakonec ho ještě spousta zbyde. 

5. Osobní přístup

Umíte si představit, že se na organizaci vaší akce po celou dobu domlouváte s určitou osobou, ale nakonec vám catering chystá někdo úplně jiný? My také ne. Takové situace nastávají především tehdy, když společnost zajišťuje během jednoho dne catering na mnoha různých akcích. Abyste se nemuseli bát, že v důsledku špatné organizace dojde k problémům a nedorozuměním, doporučujeme u cateringové služby vyhledávat individuální přístup

6. Profesionální servis

Cílem správného cateringu je špičková péče o hosty společenské události jakéhokoli druhu. Pod tím si lze představit nejen dodání jídla a pití, ale i koordinaci dané akce. K tomu, aby vše klapalo, jak má, musí být služby poskytované cateringovou společností co nejvíce profesionální. To se netýká pouze zkušených šéfkuchařů, ale i ostatního personálu, jehož úkolem je zajistit, že hostům po celou dobu trvání akce nebude nic scházet. Od personálu cateringové společnosti vyžadujte proškolenost, zdvořilost a nadšení pro svůj obor

7. Místo konání akce

Často se stává, že se lidé rozhodnou zorganizovat akci na místě, který nepovoluje vlastní catering, nebo je předem domluveno s jednou konkrétní cateringovou společností, od které si můžete služby objednat. Ve druhém případě se jedná o tzv. exkluzivitu cateringové společnosti

To může být někdy výhoda, jelikož vám takový přístup usnadní rozhodování a zařizování. Pokud se vám ale služby cateringu s exkluzivitou nepozdávají, musíte se poohlédnout po jiném místě nebo se zkusit domluvit na alternativním řešení za (nemalý) poplatek. Zvažujete-li, v jakých prostorách společenskou událost uspořádat, dejte si na podobné podmínky velký pozor. 

8. Vzdálenost místa konání od sídla společnosti

Další otázkou, na kterou je potřeba se zamyslet, je původ cateringové společnosti, respektive odkud a kam firma přijede. Zde se opět částečně vrátíme k ceně cateringu. 

Je totiž dobré si uvědomit, že vzdálenost sídla cateringové firmy a místa konání vaší akce může mít značný vliv na celkovou cenu poskytovaných služeb. Objedná-li si někdo z Brna catering z Prahy, nejspíš bude cena vyšší, než kdyby využil služeb nějaké místní firmy. Pamatujte také na to, že zatímco některé firmy nabízí služby pouze v určité oblasti, jiné působí po celé České republice buď s fixními nebo rozdílnými cenami. 

9. Komunikace

K tomu, aby byla vaše narozeninová oslava, babyshower nebo svatba úspěšná a nezapomenutelná, bude potřeba ji s předstihem detailně naplánovat. Připravte se proto na to, že budete s vámi zvolenou cateringovou firmou často komunikovat a v ideálním případě by to pro vás měla být příjemná záležitost. Tomu přispěje, bude-li vedení cateringu jednat slušně, ochotně a spolehlivě. 

10. Reference zákazníků

A na závěr možná to nejdůležitější. Ještě než se s jistotou rozhodnete objednat určité cateringové služby, pokuste se vyhledat co nejvíce recenzí a zkušeností reflektujících (ne)spokojenost zákazníků. Z referencí lze vyčíst především to, zda nabízené služby odpovídají realitě. Součástí recenzí bývají často také fotografie či videa, díky kterým se můžete ve své volbě opět o něco více ujistit. 

Proč zvolit firmu Zámecký catering?

Kompletní cateringové služby, nespočet spokojených zákazníků a dlouholeté zkušenosti – to vše a ještě víc je Zámecký catering. Jsme česká firma, která poskytuje cateringové služby již od roku 2001. Rádi se postaráme o vaši hostinu, studený i teplý raut, koktejl bar, garden party a nebojíme se ani fine diningu nebo banketu

Pro budoucí manžele nabízíme oblíbenou službu Svatba na klíč, v rámci které vám naplánujeme svatbu od A do Z. Zajistíme vaši vysněnou svatební lokaci a výtečný catering včetně profesionální obsluhy. Kromě toho se na nás budete moci obrátit ale i při výběru prstenů, svatebních šatů nebo třeba obleku. Samozřejmostí je pro nás také zajištění slavnostní výzdoby, DJ nebo kapely, ubytování pro hosty a závěrečného úklidu. Přečtěte si více o tom, jak může s naší pomocí vypadat svatba na zámku.

 Na rozdíl od většiny konkurenčních firem si zakládáme na individuálním přístupu a řídíme se pravidlem 1 den = 1 akce. Vaše spokojenost je pro nás na prvním místě, a tak vám budeme vždy po ruce. Součástí našeho týmu jsou pouze zkušení odborníci s láskou ke své práci. Velkou výhodou je také naše široká působnost. 

Podívejte se, do kterých měst České repuubliky si můžete Zámecký catering objednat:

Máte-li o služby Zámeckého cateringu zájem, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím telefonního čísla +420 601 301 601 nebo emailové adresy info@zamecky-catering.cz. Pro více inspirace doporučujeme věnovat pozornost našim dalším blogovým článkům, ve kterých vám poradíme, jak obměnit menu pro teplý raut nebo co nesmí chybět na svatebním rautu. Mnoho užitečných informací na vás čeká také v sekci Reference, kde naši zákazníci popisují, jak byli se Zámeckým cateringem spokojeni.

Autor článku

Natálie Fausová
Natálie Fausová

Jsem hrdou Brňačkou se zálibou v psaní, cestování a studiu práva. V minulosti jsem se 9 let věnovala basketbalu, zatímco dnes svůj volný čas nejraději trávím s rodinou v přírodě.

Zeptejte se na cokoliv nebo rovnou poptejte catering. Budeme se vám věnovat

* *
*

Abychom Vám mohli zaslat nabídku na míru a…

urychlili komunikaci, připojte do své poptávky co nejvíce informací - předpokládaný počet hostů, místo konání události, představy o podávaném jídle a speciální přání. V co nejkratší době odpovíme detailním návrhem a v případě Vaší spokojenosti se pustíme do realizace jednoho z nejpříjemnějších zážitků v životě Vás i Vašich hostů.


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti Zámecký catering s.r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Vaříme s láskou,
servírujeme s vášní

Co může být krásnějšího než příprava vynikajících jídel z vybraných surovin a jejich následné servírování hostům? Milujeme naši práci a zakládáme si nejen na podávání perfektního menu, ale i na celkovém dojmu z pořádané akce. Spokojené úsměvy jsou pro nás největší odměnou.

Tým Zámeckého cateringu