Svatební raut a co od něj očekávat

04. 02. 2022 Svatební raut –⁠ dopřejte si jídlo plné vašich oblíbených chutí s naším cateringem

Blíží se váš svatební den a stále nemáte představu, jak bude vypadat svatební pohoštění, nebo si s něčím nevíte rady? Raut je skvělým řešením, které potěší všechny přítomné. Prožijte svůj jedinečný den a vstup do manželství s tím nejlepším gurmánským zážitkem. Dobré jídlo, pití, zábava i atmosféra nebude na vaší svatbě zaručeně chybět. Neváhejte s námi prokonzultovat vaše představy a my zhmotníme vaše přání do nezapomenutelného zážitku. 

Co je to svatební raut a co od něj můžete očekávat?

Svatební raut je nejoblíbenější bod svatebního pohoštění. Jedná se o občerstvení, které je vhodné zejména pro celodenní svatby. Všichni si mohou přijít kdykoli pro jakoukoliv dobrotu. Vybírat můžete ze spousty pokrmů a nápojů. Rádi uvaříme i vaše oblíbená jídla dle přání. Čerstvost všech surovin je u nás samozřejmostí, jen tak bude občerstvení na svatebním rautu dokonalé.

Svatební raut může probíhat v různém provedení, s obsluhou i bez. Zařídíme jak klasický formální raut s rautovou sukní a bílým ubrusem, které jsou důležitým doplňkem pro slavnostní stolování, tak raut neformální, tedy bez rautových sukní. 

V rámci naší nabídky můžete vybírat z tzv. food station a dvou druhů rautů. Rauty se od sebe liší cenou, množstvím jídla a pro kolik lidí jsou určeny. V obou případech si přijdete na své a pochutnáte si na jídle, které máte rádi. 

Menší raut

Menší raut vychází cca na 550 Kč s množstvím jídla okolo 500 g na osobu. Nabídka jídel u tohoto rautu je omezenější, ale stále zde naleznete oblíbené pokrmy jako jsou variace smažených kuřecích a vepřových mini řízečků, kuřecí steak s bylinkami, sandwich z roastbeefu, prkénko italských uzenin a sýrů, pečivo, jeden druh salátu apod. 

Větší raut 

Jedná se o více rozmanitý raut, jehož cena se pohybuje okolo 750 Kč s 750 g na osobu. Skládá se z devíti vynikajících Finger foods jako je carpaccio z hovězí svíčkové, paštika, marinovaná kreveta, trhaná kachna, pollo tonnato, uzený losos a mnoho dalších. Dále dva druhy oblíbených mini burgerů, anglický roastbeef, kuřecí a vepřové řízečky a nechybí ani luxusní italské sýry, uzeniny či tatarák s chlebovým chipsem. 

Součástí tohoto rautu jsou také tři druhy teplého pokrmu. Běžně nabízíme hovězí krk, lososa na bylinkách nebo třeba kuřecí supreme. U každého pokrmu hraje důležitou roli také příloha. Součástí jsou proto bagetky a zámecký pečený chléb, na kterém lze připravit iniciály novomanželů. Nezapomínáme ani na ovoce a zeleninu v podobě salátu, nebo marinované zeleniny. 

Losos na bylinkách - svatební raut
Losos na bylinkách

Food stations

Dále jsme schopni uspořádat raut jako moderní food stations. Jedná se o stánky s jídlem, které potěší specialitami nejen z české, ale i mexické a italské kuchyně. U tohoto typu je však potřeba více personálu, proto je nevýhodou narůstající cena.  

Co můžete k rautu doplnit

 • zmrzlinový bar s rolovanou zmrzlinou – díky spolupráci s osvědčenou pražskou firmou zařídíme kvalitní bezlepkové zmrzliny bez umělých barviv, konzervantů a stabilizátorů, které se tvoří ručně za pomocí tradičních italských řemeslných zmrzlinových výrobníků původním způsobem
 • čokoládová fontána s čerstvým ovocem
 • canapés – sýrové, česnekové, se šunkou, s roastbeefem a wasabi, s lososem a čerstvým koprem, s kachním prsem nebo červenou řepou a kozím sýrem
 • salátový bar
 • sýrové fondue – švýcarský sýr Raclette, grenaille, kyselé okurky, rajčata, papriky či cibulky
 • tacos bar s mexickými specialitami – trhané maso, zelenina, tortilla, omáčky
 • venkovní grilování na grilu Ofyr (live cooking s kuchařem) – vepřová kýta, grilovaná krůtí prsa, hamburger v domácí bulce, grilovaný hermelín, tuňák, zelenina i žampiony
 • český stánek – tlačenka, jitrnice, česká šunka, řízky
 • italský stánek – kvalitní italské sýry, uzeniny
 • pomazánkový stánek – hummus, pomazánka sýrová a šunková, kachní rillettes, tapenáda ze sušených rajčat a čerstvé pečivo 
Live cooking na grilu ofyr - svatební catering
Live cooking na grilu Ofyr

Jaké místo zvolit pro svatební raut 

Potřebujete poradit s výběrem lokality? Pokud si nevíte rady s výběrem místa pro váš svatební raut, máme pro vás tip. Nádherné zámecké prostory v Chlumci nad Cidlinou zaručeně okouzlí všechny svatebčany. Máte možnost využít jak zámek Karlova Koruna, tak i přilehlý zámecký park, kde raut s radostí připravíme. Mezi nejoblíbenější prostory v okolí Chlumce nad Cidlinou dále patří obora Hotelu Kinských, zámek Dobřenice, Hrádek u Nechanic či zámek Kačina. 

Pokud máte pro svatbu vybrané jakékoli jiné místo, není to problém. Vše uvaříme, nachystáme a přivezeme na vámi určenou lokalitu. Catering běžně připravujeme v přilehlém okolí Chlumce nad Cidlinou, zhruba do hodiny jízdy automobilem. 

Výhody a nevýhody svatebního rautu

Výhodou svatebního rautu je výběr z velkého množství pokrmů. Ať už máte mezi svými hosty milovníky masa, vegetariány či vegany, rautem zajistíte spokojenost všech hostů. Výhoda rautu dále spočívá ve volnosti. Hosté se mohou s jídlem volně pohybovat, nebo si ho sami odnést na své místo bez jakékoli obsluhy. Stačí pouze 1–⁠2 osoby, které doplňují pokrmy, příbory, talíře a debarasují špinavé nádobí. 

Nevýhodou bývá nedostatek těch největších dobrot, které jsou rychle pryč, a tak nevyjde na všechny. V záloze proto doporučujeme mít i další dobroty, kterými Vaše hosty potěšíte i v pozdějších hodinách. Takový problém by mohlo pomoci vyřešit vynikající jídlo formou hostiny

Jaké druhy rautů dále poskytujeme

V naší nabídce naleznete pokrmy různých typů na dané rauty. O jednotlivých rautech si můžete přečíst články na našem blogu a získat další cenné informace. 

Pokud budou vaše požadavky zahrnovat vegetariánské či veganské pokrmy, není to samozřejmě žádný problém. Rádi se přizpůsobíme a splníme vaše přání. Veganský nebo vegetariánský raut řešíme pomocí velkého množství Canapés, Finger foods apod. 

Jaké služby zahrnuje náš catering

Kromě hostiny s vynikajícím jídlem a pitím poskytujeme v rámci cateringu na svatbu také tyto doplňkové služby:

 • pomoc s výběrem místa pro konání svatební hostiny
 • tematickou výzdobu dle vašich představ
 • výběr vhodné hudby
 • profesionální obsluhu po celou dobu konání akce 
 • přípravu pokrmů z kvalitních surovin
 • zajištění svatebního dortu
 • sestavení menu dle vašich přání
 • závěrečný úklid

Zaujaly vás naše prvotřídní cateringové služby a rádi byste uspořádali svatební raut v naší režii? Neváhejte nás kontaktovat. Pokud se vám bude nabídka líbit, naplánujeme schůzku v hotelu v Chlumci nad Cidlinou, kde si vyslechneme veškeré požadavky a připravíme nabídku i kalkulaci na míru. Pro vaši spokojenost uděláme maximum.

Autor článku

Eliška Procházková
Eliška Procházková

Vystudovala jsem všeobecné gymnázium a nyní studuji na vysoké škole v Brně. Můj obor se zabývá ekonomií a managmentem. Mám ráda sport, hudbu, film a svůj volný čas ráda trávím s přáteli. 

Zeptejte se na cokoliv nebo rovnou poptejte catering. Budeme se vám věnovat

* *
*

Abychom Vám mohli zaslat nabídku na míru a…

urychlili komunikaci, připojte do své poptávky co nejvíce informací - předpokládaný počet hostů, místo konání události, představy o podávaném jídle a speciální přání. V co nejkratší době odpovíme detailním návrhem a v případě Vaší spokojenosti se pustíme do realizace jednoho z nejpříjemnějších zážitků v životě Vás i Vašich hostů.


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti Zámecký catering s.r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Vaříme s láskou,
servírujeme s vášní

Co může být krásnějšího než příprava vynikajících jídel z vybraných surovin a jejich následné servírování hostům? Milujeme naši práci a zakládáme si nejen na podávání perfektního menu, ale i na celkovém dojmu z pořádané akce. Spokojené úsměvy jsou pro nás největší odměnou.

Tým Zámeckého cateringu