Raut na oslavu narozenin

09. 10. 2023 Raut na oslavu narozenin – bohaté pohoštění na oslavu pro všechny hosty

Narozeniny nejsou jenom připomínkou dalšího prožitého roku vašeho života, ale také příležitostí sejít se s přáteli a rodinou a oslavit s nimi tuto výjimečnou událost. A co může udělat oslavu narozenin ještě nezapomenutelnější? Skvělý catering, který se o vše postará, abyste si mohli oslavu užívat plnými doušky a připraví pokrmy, které potěší chuťové pohárky všech hostů. My v Zámeckém cateringu vám rádi pomůžeme sestavit narozeninový raut přesně podle vašich chutí, aby si každý přišel na své.

Narozeninový raut

Na narozeninové oslavy je raut jednou z nejoblíbenějších forem podávání jídel. Zajišťuje totiž velký výběr pokrmů, které zachutnají i těm nejvybíravějším hostům. Jedná se o formu podávání jídel, kdy si každý z takzvaného švédského stolu nabere přesně to, na co má chuť, a v množství, jaké chce.

Dnes už lze také při rautech narazit na takzvané food stations, čili stánky s jídlem, které jsou podobné těm, jaké známe například z festivalů. U každého ze stánků je alespoň jeden kuchař, který vám připraví vámi vybraný pokrm. My vám v Zámeckém cateringu nabízíme jak klasickou formu rautu, tak tyto moderní food stations.

Výhody a nevýhody rautu

Výhodou rautu je velká pestrost jídel, kdy si každý může vybrat přesně to, na co má chuť. Díky široké škále pokrmů se najedí i vegetariáni či vegani nebo osoby s různými intolerancemi. Většinou se navíc jedná o pokrmy, se kterými lze pohodlně korzovat a bavit se s dalšími hosty. Dalším plus je to, že nepotřebujete moc personálu na obsluhu. Stačí pár osob, které se postarají o doplňování jídel, příborů a talířů a také o odnášení již použitého nádobí.

Nevýhodou je, že ne všechny druhy jídel vydají na všechny hosty oslavy. Jako první samozřejmě zmizí ty nejlepší lahůdky. Platí zde totiž pravidlo, kdo dřív přijde… Pokud víte, že vašim hostům nějaký druh pokrmu opravdu chutná, je možné ho připravit ve větším množství, nicméně i tak se může stát, že v určitou chvíli zásoby dojdou. Tomuto lze předejít hostinou, která má dané menu a jednotlivé chody jsou připraveny podle přesného počtu hostů.

Druhy rautů a vhodné rautové pokrmy

Připravit můžeme více druhů rautů, záleží na vašem přání. Zajistíme jak teplý raut, tak i raut se studenými i teplými pokrmy. Myslíme také na vegetariány, proto pro vás můžeme nachystat čistě vegetariánský raut anebo k masným pokrmům přidat i bezmasé varianty. Rauty, které v Zámeckém cateringu připravujeme, se také liší množstvím jídla. Pro ukázku, co vše pro vás můžeme připravit, jsme vám sepsali dvě naše obvyklé varianty rautů, které lze ale různě obměňovat podle vašeho přání.

Studený raut vhodný i pro vegetariány

Menší narozeninový raut

Menší raut nabízí okolo 500 g jídla na osobu. Nabídka jídel je v tomto případě méně pestrá, přesto zde naleznete pokrmy, na kterých si vy i vaši hosté pochutnáte.

Připravit můžeme například sandwich s roastbeefem v chlebu s křenovou majonézou a okurkou, variace smažených kuřecích a vepřových mini řízečků, kuřecí steak s bylinkami a pepřovou omáčkou, šopský salát a prkénko s italskými uzeninami a sýry. Samozřejmostí je banketní pečivo s mákem a sezamovým semínkem, vícezrnné pečivo nebo náš domácí zámecký chléb.

Větší narozeninový raut

Větší raut nabízí zhruba 750 g jídla pro jednu osobu. Zároveň si lze, oproti menšímu rautu, vybrat z více rozmanitých druhů pokrmů. Jistě si proto každý váš host přijde na své.

Vybírat můžete z 9 druhů finger foods – carpaccio z hovězí svíčkové, roastbeef s křenovou majonézou, uzený losos, jemná paštika z kachních jater, pollo tonnato neboli kuře s tuňákovou majonézou, marinovaná kreveta, salát caesar, trhaná kachna a pečený vepřový bok.

Součástí většího rautu mohou být také dva druhy mini burgerů – jeden s trhaným masem, cheddarovou omáčkou a okurkou, druhý s kachním prsíčkem, pak choi salátem, ponzu omáčkou a smaženou cibulkou. I tento raut nabízí variaci smažených kuřecích a vepřových mini řízečků a luxusní italské sýry a tradiční italské uzeniny. Dále také anglický roastbeef nebo hovězí tatarák. V rámci většího rautu nabízíme také 3 teplá jídla – hovězí krk, pečené supreme a pečený losos na bylinkách a opět i náš domácí zámecký chléb.

Pochoutky, kterými můžete raut doplnit

Chtěli byste nějakou speciální chuťovku na vaši narozeninovou oslavu? Můžeme vám je zajistit formou food stations. Nabízíme stánky se sladkými pochutinami, ale i s teplými jídly.

 • Zmrzlinový bar vám připravíme ve spolupráci s firmou, která vyrábí zmrzliny bez chemie, umělých barviv a konzervantů. Všechny jejich zmrzliny jsou bezlepkové, vyráběné ručně pomocí tradičních italských řemeslných zmrzlinových výrobníků. Nabízí tradiční příchutě jako vanilka, pistácie, jahoda nebo citron, ale také příchuť slaný karamel, kokos nebo levandule.
 • Čokoládová fontána s čerstvým ovocem.
 • Sýrové fondue ze švýcarského sýru Raclette s bramborami grenaille, kyselými okurkami, rajčaty, paprikami a cibulkami.
 • Tacos bar obsahuje trhaná masa všeho druhu – hovězí krk, vepřová plec a kuřecí stehenní. Dále zde najdete zeleninu, jako např. papriku i papriku chalapeño, fazole, kukuřici a rajčatovou salsu. Nabízíme také několik druhů tortill – mini tortilly, tortilly vlnky nebo nachos chips a tři druhy omáček – guacamole, cheddar a zakysanou smetanu.
 • Salátový bar může nabídnout šopský salát, salát caprese, ale i ovocné saláty.
 • Český bar pro milovníky jitrnic, řízků, tlačenek nebo české šunky.
 • Italský bar, který nabízí širokou škálu ingrediencí, ze kterých si hosté vyberou a kuchař jim z nich uvaří jídlo přímo na místě.
 • Venkovní grilování na grilovacím ohništi OFYR, které je velmi oblíbené nejen pro chutné jídlo, ale také pro zážitek ze sledování kuchaře při grilování.
Venkovní grilování na narozeninové oslavě

Nápoje na oslavu – domácí limonády i alkoholické drinky

Kromě občerstvení na oslavu narozenin nabízíme i širokou nabídku nápojů. Od klasických kolových limonád, přes džusy až po domácí limonády s příchutěmi citrusů, malin nebo okurek. Pro dospělé nabízíme různé druhy bílých, červených a růžových vín, piv nebo tvrdého alkoholu, jako je whiskey, cognac a velký výběr likérů. Můžeme vám také namíchat klasické koktejly jako mojito, cuba libre, piña colada nebo tequila sunrise a mnoho dalšího. Příprava čajů a káv je samozřejmostí.

Nealkoholické nápoje na oslavě narozenin

Perfektní místo na oslavu narozenin

Hledáte perfektní místo na oslavu narozenin? I s tím vám rádi pomůžeme. Pro větší narozeninové oslavy vám můžeme zajistit Jízdárnu Kinských na zámku Karlova Koruna, kde lze s přehledem usadit i 100 hostů. Pokud toužíte po oslavě u vody, Jezero Konětopy nedaleko Prahy je ideální volbou. Komornější oslavy narozenin můžeme zařídit v Oranžerii zámku Karlova Koruna, v restauraci Hotelu Grand v Chlumci nad Cidlinou nebo na Statku Dolany poblíž Pardubic. Nahlédněte do našeho výběru míst, která jsou skvělá pro oslavy, firemní večírky nebo svatby, a jistě najdete to pravé místo pro vás.

Služby poskytované v rámci cateringu

Narozeninová oslava není pouze o jídle, ale také o vytvoření atmosféry, která souzní s tématem oslavy a osobností oslavence. Nezáleží na tom, jestli plánujete velký večírek pro mnoho přátel, nebo intimní setkání s rodinou. V Zámeckém cateringu se postaráme o vše, abyste si mohli užít ničím nerušenou oslavu a hodit za hlavu veškeré starosti s přípravou. Kromě pomoci s výběrem místa pro oslavu narozenin poskytujeme tyto služby:

 • celková příprava a tematická výzdoba prostor, kde se oslava narozenin bude konat
 • pomoc s programem na oslavu narozenin – výběr hudby na oslavu, zajištění kapely, DJ nebo zábavného vystoupení
 • příprava jídel z kvalitních surovin
 • zajištění narozeninového dortu
 • profesionální organizace
 • zajištění obsluhy po celou dobu oslavy
 • závěrečný úklid

Zaujala vás naše nabídka? Plánujete narozeninovou oslavu a potřebujete s její přípravou pomoct? S cateringem na oslavu narozenin, ale i na jiné akce, máme mnohaleté zkušenosti, proto nás neváhejte kontaktovat. A pokud vás zajímá, jakými pokrmy můžete obměnit teplý raut, přečtěte si náš článek. Pro více tipů, jak raut vylepšit, nahlédněte do našeho blogu. Chtěli byste vědět, jak byli ostaní se Zámeckým cateringem spokojeni? Přečtěte si reference našich zákazníků.

Autor článku

Zuzana Spudichová
Zuzana Spudichová

Po střední ekonomické škole mě má láska ke knihám a českému jazyku zavála trochu jiným směrem. A tak jsem na vysoké škole vystudovala Jazykovou a literární kulturu. Při studiích jsem využila příležitosti a na krátký čas jsem se přesunula do Norska, které probudilo mou vášeň k cestování. Mými dalšími koníčky jsou čtení, sledování filmů a ve volných chvílích se věnuji i korekturám textů.

Zeptejte se na cokoliv nebo rovnou poptejte catering. Budeme se vám věnovat

* *
*

Abychom Vám mohli zaslat nabídku na míru a…

urychlili komunikaci, připojte do své poptávky co nejvíce informací - předpokládaný počet hostů, místo konání události, představy o podávaném jídle a speciální přání. V co nejkratší době odpovíme detailním návrhem a v případě Vaší spokojenosti se pustíme do realizace jednoho z nejpříjemnějších zážitků v životě Vás i Vašich hostů.


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti Zámecký catering s.r.o. , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Vaříme s láskou,
servírujeme s vášní

Co může být krásnějšího než příprava vynikajících jídel z vybraných surovin a jejich následné servírování hostům? Milujeme naši práci a zakládáme si nejen na podávání perfektního menu, ale i na celkovém dojmu z pořádané akce. Spokojené úsměvy jsou pro nás největší odměnou.

Tým Zámeckého cateringu